Заміна оливи в АКПП на СТО Куратор.ЮАПроцедура зміни оливи в коробці автомат передбачає злив відпрацьованої ATF рідини. Усередині АКПП є багато пар, між якими відбувається тертя, внаслідок чого поступово зношуються дотичні елементи. Якщо олива якісна і нова, її густота, антикорозійні, антизадирні присадки дозволяють зменшити навантаження на деталі, що труться, продовжуюючи їхній термін служби. У міру експлуатації автомобіля навіть синтетична ATF олива починає руйнуватися і через 50 тис. км. пробігу втрачає свої захисні властивості. Внаслідок цього збільшується стирання дотичних частин у середині коробки, з’являються поштовхи в роботі АКПП. Якщо проігнорувати необхідність зміни фільтра оливи та ATF суміші, коробка автомат може повністю перестати працювати.

Регулярна заміна оливи в АКПП необхідна у таких випадках:

 • машина експлуатується за екстремальних умов (часте стояння в пробках, їзда на високих оборотах, швидкий старт, їзда бездоріжжям, висока температура за бортом автомашини);
 • з’явилися порушення у роботі автомата (ривки, поштовхи, пробуксовки), чути сторонні шуми під час перемикання коробки;
 • виконується повне переведення АКПП на оливу іншого бренду;
 • ви придбали вживане авто та не знаєте коли проводилася заміна ATF рідини попереднім господарем;
 • автомобіль проїхав 50 тис. км. пробігу (інтервал заміни залежить від моделі машини;
 • на щупі для перевірки рівня рідини АКПП присутні сторонні домішки, олива стала сильно каламутною, пахне горілим;
 • ви придбали нову машину та плануєте на ній їздити понад 3 роки.

Записатися на заміну оливи в АКПП

Наші фахівці рекомендують зменшувати вказаний у мануалі інтервал заміни ATF рідини приблизно на 30%, оскільки регламентний період ТО не враховує якість доріг та динамічність їзди.

Заміна оливи в АКПП автомобіля

Повна і часткова заміна оливи в автономній коробці перемикання передач

Заміна оливи в автоматичній коробці може виконуватися двома способами:

 • ручним;
 • із застосуванням спеціального обладнання.

Часткова заміна рідини в АКПП має на увазі злив відпрацювання вручну через зливний отвір у піддоні картера. При цьому сам піддон і фільтр можуть не змінюватися, але слід враховувати, що забруднення, що зібралися всередині піддону, залишаться у коробці. Часткова заміна не дозволить видалити все відпрацювання. Нова ATF рідина буде залита в об’ємі рівному, тому що стіче через зливний отвір картера – це приблизно 60% всієї оливи коробки автомат.

Часткова заміна оливи автоматичної коробки проводиться з меншим інтервалом, ніж повна заміна оливи АКПП. Пов’язано це з тим, що при частковій заміні нова ATF рідина змішується із залишками старої оливи у коробці і частково втрачає свою в’язкість, тому потребує більш частої заміни. Існують моделі машин, для яких часткова заміна виконується тільки на спеціальному обладнанні.

Повна заміна оливи в АКПП виконується із застосуванням спеціального обладнання. Процедура проводиться так: до коробки приєднуються трубки промивного апарату через шланги системи охолодження АКПП, потім підключена система перевіряється на герметичність і вмикається двигун машини. Апарат для промивання сам задає тиск у системі та напрямок руху мастильної суміші. Нова олива видавлює відпрацьована олива з коробки, стара рідина зливається. Процедура припиняється, коли відпрацьована олива повністю зіллється.

При повній заміні оливи АКПП можливе також заливання рідини для промивання, для видалення відкладень з коробки, гідротрансформатора і соленоїдів. Використання сумішей для промивання є актуальним, якщо здійснюється перехід коробки на повністю іншу марку ATF оливи.

Записатися на Заміну Оливи в АКПП

Заміна оливи на автосервісі Куратор.ЮА

Автосервіс Куратор
Заміну оливи всередині АКПП у Києві виконує СТО Куратор.ЮА. Наші переваги:

 1. Досвід. Автосервіс більше 10 років займається обслуговуванням та ремонтом авто.
 2. Технічна база. Ми застосовуємо найсучасніше професійне обладнання для будь-яких моделей автообілів
 3. Кваліфікація. Працюють майстри зі стажем понад 10 років.
 4. Оперативність. Усі роботи виконуються швидко та якісно.
 5. Гарантія.Є гарантійний період на всі види послуг СТО.
 6. Ціна. Вартість на послуги автосервісу залежить від складності робіт, що виконуються, а не від бренду автомайстерні.

Наші спеціалісти перед проведенням будь-яких видів робіт безкоштовно консультують клієнтів. Після цього клієнт розуміє, які процедури виконуватимуться з його авто.


У вас є питання?


Наші фахівці допоможуть Вам, нададуть безкоштовну консультацію або запишуть на відвідування Нашого автосервісу.


(067) 492 15 60

(095) 080 22 02

info@kurator.in.ua